KURUMSAL

ASP Otomasyon, 2001 yılı başında, proses otomasyonu konusunda hizmet vermek üzere, konusunda uzman kadrosu ile kurulmuştur. Şirketimiz, anahtar teslimi otomasyon sistemleri tasarımı ve uygulaması, modernizasyon projeleri, montaj ve devreye alma, sistem entegrasyonu, bakım, servis ve danışmanlık, DCS - PLC / SCADA sistemi konfigürasyon ve programlama konularında hizmet vermektedir.

Müşterilerimize, mühendislik destek hizmeti ve uygun çözüm önerileri sunmaya öncelik vermekteyiz. Özellikle Kağıt (Tire Kutsan, Kartonsan, Olmuksa, İpek Kağıt), Çimento (Göltaş, Aşkale), Demir-Çelik (Erdemir, İzmir Demir Çelik, Çebitaş, Habaş), Enerji Santralleri (Zorlu Enerji, Tire Kutsan, EnerjiSA) ve Petro-Kimya Tesisleri (İsveç'te) otomasyonunda birçok başarılı projeye katkıda bulunduk.

Otomasyon sistemi kurarken, deneyimli ve alanında uzmanlaşmış kişilerle çalışmanın faydası çok olacaktır. Müşteri açısından bu:

  • Hızlı ve sorunsuz devreye alma,
  • Prosesin hızına ve gereklerine tepki verebilecek kontrolör ve ekipman seçimi,
  • Doğru ve eksiksiz dökümantasyon,
  • Geniş eğitim desteği,
  • Devreye almadan sonra oluşacak problemlere hızlı cevaplar,
  • Operatörler tarafından anlaşılabilecek ve adaptasyonu kolay proses sayfaları,
  • Arızayı bulmaya kolaylık sağlayacak gerçekçi alarmlar,
  • Yazılımı tanımlayan dökümanlar,

kısaca sizin için çözüm üreten bir ekip ile çalışmak demektir. Ancak proses bilgisi ya da sunulan çözümün kaliteli olması faydayı maksimize etmek için yeterli değildir. Her bir üretim tesisinin kendine özgü bir kimliği vardır ve bu bilgi ancak tesisin üretimi ve bakımından sorumlu insanlardan temin edilebilir. Bu yüzden uygulamaya yönelik çözümleri müşteri ile birlikte geliştirmeyi önemsiyoruz. Sonuç ortaklaşa elde edildiğinden buna "Ortaklaşa Mühendislik" diyoruz.

Otomasyon sistemlerinde kullanılan programların özellikleri, onları sıklıkla kullanan insanlar icin elverişlidir. Standart olmayan ya da kullanılan donanım dışında başka ürünlerde çalışmayacak çözümler; şimdi olmasa bile ileride, başağrısının muhtemel nedenleri olacaktır. ASP olarak sizlere özel çözümler sunarken, kullandığımız program/donanım yapı taşlarının yaygın ve standart olmalarına azami dikkat göstermekteyiz. Yani tercih ettiğiniz donanım ne olursa olsun, ASP olarak, size hep standart, başka donanımlara transfer edilebilen mühendislik çözümleri sunmayı hedefliyoruz.

shutterstock_177481841