KARTONSAN Karton Sanayi Ve Ticaret A.Ş. (Kocaeli)

KM1 & KM2 DCS Otomasyonu 800xA Upgrade, AC410/450 Programlama AC800M (PM866) Programlama Kepware OPC Projeleri Servis


Kağıt üretimi, kaynakların sürekli hareketini gerektiren ve dar toleranslar içinde çalışılan bir prosestir. Üretim artışı ile paralel gelişen yüksek kalite talebi üretim kararlılığı ister. Üretimin kısa bir süre için bile kesilmesi zincirleme olarak bütün işletmeyi etkileyecektir.

ASP Otomasyon, kağıt sanayisinde birçok üretim aşamasının otomasyonunu (hamur hazırlama, yaş kısım, döküntü hattı, mürekkep giderme, çoklu elekler, buhar kondanse, mutfak-kimyasal hazırlama, ve buhar kazanı gibi diğer yardımcı üniteler) başarı ile tamamlamıştır.

Kağıt üretimi, analog işlemlerin, matematik hesaplamaların yoğun olarak kullanıldığı bir proses olduğundan, otomasyon sistemini seçerken bu durum göz önünde bulundurulmalıdır. Üretilen kağıdın kalitesinde, görece küçük problemler bile oldukça pahalı makinelerin bulunduğu basım/matbaa ünitelerinde ciddi problemlere yol açabilmektedir. Üretimin her aşamasının birbiriyle haberleşmesi bu tür problemleri minimize edecektir.

Kağıt sanayisinde ürün değişikliği ya da üretim aşamalarında değişiklik talebi ile çok sık karşılaşırız. Prosese giren kaynakların türü ve miktarı istenen ürün tipine göre çok farklılıklar içerebilmektedir. Önerilen otomasyon sistemi modüler yapıda olmalı ve hazırlanan yazılım bu yer değişimler öngörülerek hazırlanmalıdır. Müşterilerimiz arasında, devreye alma öncesi hazırlanan otomasyon sisteminin simülasyonuna en çok kağıt üreticileri ilgi gösterirler.

Kağıt üretim prosesinde birçok otomasyon projesi gerçekleştiren firmamız, üretim risklerinizin ve darboğazlarınızın farkında olacaktır. Standart yapı taşlarını kullanarak size özel çözümler sunan ASP ile birlikte çalışarak, otomasyon sistemi kurum maliyetlerinizin geri dönüş süresini oldukça kısaltacaksınız. ASP olarak sunduğumuz çözümlerde kullanım kolaylığını, esnekliği, açık bir yapıyı ve güvenirliliği hedeflemekteyiz.

BENZER PROJELER